Обідній стіл – важливий елемент будь-якої квартири чи будинку. Це місце, де люди діляться своїм досвідом та насолоджуються смачною їжею. Давайте розберемося, як правильно вибрати стіл для кухні.

Приємно зібратися всією родиною на обід чи вечерю, насолодитися смачними стравами та поговорити по душам. Важливо, щоб сидіти за столом було зручно. Ось кілька моментів, які слід враховувати при виборі столу.

Розташування обіднього столу

Якщо ваша їдальня простора, ви можете варіювати як розміри меблів, так і їх розташування. Наприклад, коли меблі в кімнаті розташовують уздовж однієї стіни, стіл рекомендується розташовувати впритул до протилежної. Якщо меблі мають П- або Г-подібне розташування, то найкраще місце для столу буде в центрі кімнати.

Розмір і форма обіднього столу

Для кімнат середнього розміру краще придбати овальний або круглий стіл. Відсутність кутів залишить більше простору для маневрів, а також дозволить розмістити більше людей. У маленьких кухнях і їдальнях також бажані столи круглої форми, особливо зі скляною стільницею: це візуально розширить простір.

Стиль обіднього столу

Дизайн обіднього столу буде залежати від стилю кухні в цілому. Моделі з натурального дерева і каменю підходять до будь-якого інтер’єру. Скло також можна використовувати практично в будь-якому інтер’єрі від класики до модерну. Пластикові та металеві поверхні також будуть чудово виглядати в сучасних дизайнерських проектах.

Стільниця

Матеріал стільниці важливо вибрати в залежності від призначення столу. Якщо стіл буде використовуватися виключно для прийому їжі, а не для її приготування, то ідеальним вибором стануть дерев’яні стільниці: такі столи мають гарний вигляд і хороші зносостійкість. З іншого боку, деревина має низьку вологостійкість. У таких випадках купуйте столи з пластиковими стільницями: він відмінно контактує з їжею і вологою, але, зауважте, вразливий до впливу агресивних миючих засобів і гарячого посуду.