Технології

Анатомія барного стільця: поради щодо вибору ідеальних хокерів для кафе та домашнього бару

Анатомія барного стільця

Хокери — це стільці на високих ніжках, які завжди йдуть в тандемі з барною стійкою або островом на кухні. Сьогодні виробники пропонують безліч форматів барних стільців, тому зробити правильний вибір не так просто. Тож якщо вам потрібні меблі для закладу або облаштування власної кухні, ми допоможемо розібратися в темі. Ми зібрали головну інформацію про хокери та рекомендації від майстрів фабрики Richman.

Конструкція барних стільців

В залежності від конструкції хокери бувають наступних видів:

  • Класичні. Звичайні стільці з квадратним сидінням та на високих ніжках, без спинки та підлокітників.
  • Барні табурети. Хокери на високих ніжках, з круглим м’яким сидінням без спинки.
  • Напівхокери. Моделі з ніжками середньої висоти: менше за хокери, але вищі за стандартні стільці.
  • Ірландські. Більш комфортабельні хокери з м’яким сидінням та підлокітниками, на 4 ніжках (інколи перехресними або з додатковим посиленням у вигляді кільця чи металевих елементів).
  • Регульовані. Стільці на металевій основі (з колесами або без) з можливістю регулювання висоти під зріст користувача та обертання на 360 градусів.

Формати хокерів під різні стилі інтер’єру

Який формат стільця буде кращим саме для вашого кафе або оселі? На це питання можна відповісти, визначившись зі стилем інтер’єру приміщення:

  • Кантрі. Так званий ковбойський стиль, який невідмінно пов’язують з масивними дерев’яними стільцями з твердим сидінням. Такі класичні стільці виглядають колоритно, але, звісно, їх не можна назвати дуже зручними.
  • Прованс та середземноморський. Лаконічні моделі у світлих відтінках з м’яким сидінням (обов’язково тканинна оббивка).
  • Класика і модерн. Хокери з плавними контурами, легкою конструкцією, виконані в натуральних відтінках.
  • Хай-тек і поп-арт. Стільці з металевою опорою, округлими формами та ефектною оббивкою.
  • Лофт. Дерев’яні або металеві ніжки, жорстке сидіння та невисока спинка.

Правильна висота та габарити сидіння хокера

Визначити правильну висоту хокера дуже легко. Майте на увазі, що дистанція між сидінням стільця та поверхнею стійки має бути 25–30 см. Для зручності стільці оснащуються підніжкою у вигляді металевого кільця або перекладини між ніжками. Якщо стілець стаціонарний і не регулюється по висоті, його підніжка має бути розміщена на 45 см нижче сидіння.

Особливістю хокерів є невелике сидіння та висока спинка, що забезпіечує більшу стійкість виробу. Зазвичай ширина сидіння складає від 35 см, але найбільш оптимальною та зручною вважається 42–46 см. Глибина — від 32 до 38 см.

Типи опори (ніжок) барного стільця

Загалом всі варіанти опори можна розділити на групи за формою, матеріалом та функціональністю:

  • 1 металева база або 4 ніжки;
  • дерево або метал;
  • регульовані або стаціонарні.

В асортименті інтернет-магазину Richman ви знайдете 4 варіанти опори барних стільців:

  • металева база — міцна труба з хромованого металу зі зручною підставкою для ніг, як в моделі Спліт Ю Бар LT (регулюється по висоті);
  • дерев’яні ніжки, додатково підсилені з’єднувальними елементами, як в моделях Жаклін СХ та Жаклін Хокер.
  • тонкі, але дуже міцні металеві ніжки, як в моделях-полухокерах Альба Ю та інших.
  • хромована база з хрестовиною — металева ніжка-труба, оснащена прогумованими роликами, механізмом регулювання висоти та обертання на 360 градусів (модель Спліт Ю Бар Ролл).

Матеріали сидіння та спинки («мушлі»)

Сидіння хокера може бути дерев’яне або пластикове, оббите м’якою тканиною з наповнювачем. Майстри нашої фабрики виготовляють «мушлі» барних стільців з двох найбільш якісних та зручних у використанні матеріалів:

  • Моноліт сидіння та спинки з первинного пластику. Дуже міцна та гнучка конструкція, на відміну від стільців з вторинного пластику, які легко ламаються. За пластиком зручно доглядати, він не боїться забруднень та легко миється.
  • Багатошарова гнутоклеєна фанера, оббита тканиною та щільним поролоном. Оббивка потребує догляду, але водночас такий стілець більш комфортний та м’який.

Якщо ви віддаєте перевагу м’якій оббивці, обов’’язково вибирайте зносостійкі та легкі у догляді матеріали. Наприклад, екошкіру або натуральну шкіру, велюр, рогожку, шеніл, гобелен, флок тощо.

Оптимальна кількість стільців для барної стійки

Скільки хокерів потрібно встановити біля кухонного острову чи барної стійки? Зауважте, що відстань між центрами стільців має бути від 66 до 76 см (для стільців з можливістю обертання на 360 градусів краще залишити трошки більше місця). Тож якщо довжина вашої стійки складає 132–155 см, достатньо придбати два стільця.

Якщо у вас виникнуть труднощі з вибором барних стільців для бару, кафе або кухні — зверніться за допомогою до консультантів інтернет-магазину Richman.