Технології

Матеріали оббивки м’яких меблів: як вибрати тканину для крісла, дивану чи ліжка?

Оббивка-для-меблів

Меблеві магазини завжди пропонують крісла, дивани та іншу продукцію в різних оббивках. Якщо ви збентежені та не знаєте, чи вибрати диван з екошкіри, рогожки або навіть велюру, ми зможемо вам допомогти. Спеціалісти фабрики Richman зібрали головну інформацію про популярні типи тканин: їх плюси та мінуси, властивості та особливості догляду.

5 параметрів оцінки тканини

Будь-який матеріал має конкретні характеристики, за якими він оцінюється. Кожен параметр вже детально вивчений через практичні тестування виробників:

  1. Стійкість до стирання ворсу. Щоб точно розрахувати цю властивість тканини, спеціалісти використовують європейський метод Мартиндейла. Матеріал кладуть до камери, в якій наждачний валик під навантаженням протирає на полотні доріжку у вигляді вісімки, аж поки не з’явиться діра. Оббивка для дивану, наприклад, має витримати мінімум 20 000 таких циклів. Для порівняння, показник рогожки складає 45 000.
  2. Поверхнева щільність — параметр, що розраховується в г/м² та залежить від кількості ниток на 10 см². Чим щільніша тканина, тим вона міцніша та стійкіша до подряпин. Наприклад, рогожка має низьку щільність (150 г/м²), тому не підійде для сім’ї з домашніми тваринами. В цьому випадку краще вибирати тканину з щільністю понад 250 г/м², як у мікрофібри.
  3. Еластичність — здатність матеріалу розтягуватися та стискатися під дією вологи та тепла. Якщо ви плануєте чистити меблі парогенератором або за допомогою вологої хімчистки, тканина має бути стабільною та зберігати форму.
  4. Пілінгуємість — схильність до утворення катишків на поверхні тканини. На кашемірі та поліестрі, наприклад, з’являється дуже багато катишків. Тому ці тканини краще використовувати не для сидіння, а для оббивки узголів’я ліжка.
  5. Кольоростійкість — здатність полотна зберігати насичений колір та не вицвітати під дією сонячного світла. Під час тестування полотно піддається потужному УФ-випромінюванню протягом 240 годин. Чим швидше колір наближається до сірого, тим нижче показник кольоростійкості. Для меблів оптимальним вважається рівень 3/5, але якщо вони будуть розміщені в кімнаті з відкритими вікнами на південній стороні, показник має бути вищим.

Класифікація меблевих тканин

Текстильні оббивки для крісел, диванів та ліжок класифікуються за хімічним складом. Виділяють 4 категорії матеріалів:

  • Натуральні
  • Штучні
  • Синтетичні
  • Комбіновані

Натуральні матеріали, безперечно, дуже цінуються. Вони мають важливі переваги: екологічність, повітропроникність, гіпоалергенність та гігроскопічність (здатність поглинати пар з повітря). Але такі тканини доволі тонкі, недостатньо зносостійкі та дорогі, через що рідко використовуються в якості оббивного матеріалу.

Штучні полотна виготовляються через переробку натуральних матеріалів. Вони добре пропускають повітря та вологу, але легко мнуться та не відрізняються високою зносостійкістю.

Синтетичні тканини виготовляються з поліефірних, поліамідних та інших синтезованих волокон. Вони міцні, зносостійкі та легко фарбуються в будь-який колір. Головні недоліки: низька повітропроникність та накопичення статичної електрики.

Комбіновані полотна — це суміш натуральних, штучних та синтетичних матеріалів. Правильне співвідношення волокон гарантує оптимальні характеристики текстилю. Так, вміст синтетики має бути мінімум 70%, а натуральних або штучних — 30 %.

10 найпоширеніших тканин для оббивки м’яких меблів

На базі всіх перерахованих показників та експертної оцінки серед текстильної продукції обрані тканини, що найбільш підходять для виробництва меблів. Ось головні характеристики, переваги та недоліки:

  1. Натуральна шкіра. Шкіряне крісло може слугувати понад 15 років за умови гарного догляду та відсутності серйозних механічних пошкоджень. Шкіру фарбують в різні відтінки за допомогою анілінових барвників, що розширює вибір. Проте натуральна шкіра має свої недоліки: вона дорога, а ще несумісна з домашніми тваринами. Також варто придивитися до обробки матеріалу, оскільки недобросовісні виробники можуть використовувати декілька небезпечних для здоров’я речовин.
  2. Штучна шкіра. Популярний вибір для оббивки диванів та офісних крісел. Екологічна та зносостійка, а візуально майже не відрізняється від натуральної. В основі матеріалу — бавовна з поліуретановою плівкою. Якість штучної шкіри залежить від кількості шарів полімерів та лаку, які наносяться на поверхню: чим їх більше, тим краще.
  3. Флок. Гіпоалергенний та зносостійкий матеріал на бавовняній основі. Візуально дуже схожий на оксамит. Ідеально підходить для господарів домашніх тварин, бо дуже стійкий до харчових забруднень та кігтів. Головний недолік полягає в тому, що ворс може зім’ятися при інтенсивній експлуатації. Для чистки флоку краще використовувати засоби на водній основі та відмовитись від сильнодіючих хімікатів.
  4. Жаккард. Зовнішньо гарний матеріал з широкою палітрою кольорів та варіантів малюнку. Дуже щільна тканина з тісно переплетиними між собою нитками. В експлуатації така оббивка невибаглива, не вигоряє на сонці та довго зберігає чудовий зовнішній вигляд.
  5. Велюр. Тканина з приємною шовковистою текстурою та широким асортиментом відтінків. Довго тримає форму та має високий показник повітропроникності. Виготовляється із суміші натуральних і синтетичних волокон. Але є недоліки: велюр з часом стирається та легко забруднюється.
  6. Мікрофібра. Щільна та невибаглива в експлуатації тканина. Легко чистити за допомогою вологої ганчірки та пилососу або спеціальних засобів. Підходить для господарів домашніх тварин.
  7. Рогожка. Матеріал з високим показником зносостійкості. Міцна, пропускає повітря (що дуже важливо в спеку), легко чиститься та переносить хімічну чистку. Є комбінованим матеріалом з додаванням натуральних волокон та синтетики. Зовні виглядає так, ніби тканину зробили власноруч: переплетення ниток чітко видно, є нерівності та певна грубість. Эстетика рогожки підходить не всім, але за характеристиками це чудовий матеріал.
  8. Шеніл. Міцне та надійне полотно. Диван з такою оббивкою можна використовувати на відкритому повітрі, бо шеніл відмінно переносить сонце. Гарна зносостійкість дозволяє використовувати диван тривалий час. Ворс з часом не витягується. Чистити варто раз на тиждень за допомогою щітки та мильного розчину. На жаль, не дуже сумісний з домашніми тваринами. Недоліком також є нетерпимість до мокрих плям.
  9. Гобелен. Жорсткий на дотик матеріал, але не мнеться з часом і дуже довго зберігає колір. Для чистки підходить пилосос і щітка середньої жорсткості. Виготовляється зі 100% щільної бавовни. Гобелен буває одно- або двошаровий, а також може мати одну або дві сторони. Як і шеніл, не полюбляє мокрих плям.

Вибір оббивки в залежності від функціонального призначення

Оббивка має бути виправдана призначенням меблів. Тобто, де і в яких умовах вони будуть використовуватися. Наприклад, диван буде стояти вдома у вітальні чи в офісі? Чи буде контакт з дітьми та домашніми тваринами? Так, «антивандальну» тканину немає сенсу купувати, якщо вдома немає улюбленця.

Щоб не переплачувати за оббивку меблів, враховуйте наступне:

  1. Для вітальні краще використати щільний матеріал з високим показником зносостійкості.
  2. Для дитячої, зазвичай, обирають гіпоалергенні та дихаючі матеріали, стійкі до забруднень.
  3. В офісі часто використовують дивани та крісла зі шкіри та екошкіри — вони виглядають презентабельно та слугуватимуть довго (в офісі точно немає дітей та домашніх тварин).
  4. Для кухні важливо вибрати вологостійку оббивку, стійку до плям та масних речовин. Не варто купувати тканину з високим ворсом та низькою щільністю.
  5. Узголів’я ліжка краще оббивати приємною на дотик тканиною, як велюр.
  6. Якщо меблі будуть стояти на вулиці, важливо звернути увагу на показник кольоростійкості. Не менш важливо, щоб оббивку було легко чистити від пилу та бруду.

Асортимент матеріалів оббивки в магазині Richman

Фабрика Richman — один з лідерів на меблевому ринку України. Ми єдині пропонуємо виготовлення диванів, крісел, пуфів та ліжок у будь-якій тканині при замовленні від 1 одиниці товару! На даний момент асортимент становить 500+ матеріалів та 10 000+ відтінків палітри. Більш того, ми можемо виготовити оббивку в матеріалі, який надає сам клієнт.

Якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо вибору меблів та матеріалу оббивки, звертайтесь за вичерпною консультацією до менеджерів магазину Richman.