Технології

Як налаштувати під себе комп’ютерне крісло?

Крісло-Конгрес-комплектація-ХРОМ-Шкірзам-Чорний

Навіть найкраще та найдорожче крісло у світі не врятує вас від проблем з поставою, якщо використовувати його неправильно. Будь-яке офісне крісло треба відрегулювати, враховуючи індивідуальні фізіологічні особливості користувача. В цій статті ми дамо відповіді на найпоширеніші питання щодо налаштування робочого місця. Прості поради допоможуть вам та вашим співробітникам покращити своє здоров’я та підвищити продуктивність.

Висота сидіння

Всі комп’ютерні крісла мають регулюватись по висоті — це непорушне правило. Підйом та спускання здійснюються з допомогою пневмопатрону (він же газ-ліфт) — механізму, який також відіграє роль амортизатора.

Тож як правильно відрегулювати висоту сидіння крісла? Запам’ятайте наступні критерії:

 • Якщо ви станете поряд з кріслом, найвища точка сидіння має знаходитись на рівні трохи нижче колін.
 • Якщо ви сядете в крісло та займете зручне положення, ваші руки будуть розташовані під кутом 90 °. Не забувайте тримати спину рівно.
 • Якщо поглянете на свої стопи, вони мають стояти на підлозі так, щоб простір між передом сидіння і вашими колінами був приблизно 1,5–2 см.

Зазвичай важіль для регулювання висоти знаходиться під сидінням (як в офісних кріслах фабрики Richman). Щоб підняти сидіння, треба встати, натиснути на важіль — крісло саме «поїде» вгору. Щоб опустити, достатньо нажати на важіль в положенні сидячи.

Глибина сидіння

Цей критерій здатний мінімізувати навантаження на спину. В ідеалі сидіння має бути досить глибоким, щоб підтримувати ноги, якщо людина високого зросту. І, навпаки, якщо невисокий зріст, сидіння не повинно бути надто глибоким.

Досить легко визначити правильну глибину сидіння саме у вашому випадку. Сядьте в крісло, тримаючи спину рівно та розмістивши стопи на підлозі. Виміряйте проміжок від передньої частини сидіння до тильної поверхні гомілки: оптимальна відстань становить приблизно 5 см.

Якщо глибина сидіння в кріслі не регулюється, зауважте це при покупці. Цей параметр вказаний в габаритах кожної моделі.

Вірний кут нахилу спинки

Крісло повинно постійно тримати спину в правильному положенні. Ортопедична спинка має ергономічну форму з підтримкою попереку. Стандартні налаштування крісла передбачають вертикальне положення спинки, але деякі моделі мають механізм з можливістю регулювання куту нахилу. Наприклад, на виробництві фабрики Richman ми використовуємо 3 типи механізмів:

 • М-1 не має можливості зміни нахилу спинки, але передбачає режим вільного гойдання. Якщо ви захочете відпочити, робоче місце легко перетворити в крісло-гойдалку.
 • Механізм М-2 передбачає фіксацію у будь-якому зручному для вас положенні.
 • Механізм М-3 — посилений механізм для гойдання, що передбачає фіксацію у 5 різних положеннях.

Оптимальний рівень нахилу визначає сам користувач. Під час роботи за комп’ютером краще залишати спинку у вертикальному положенні під кутом 90°. Але якщо ви вирішили відпочити, поспілкуватись або посидіти зі смартфоном, кут нахилу треба оптимізувати під ситуацію.

Висота підлокітників

Деякі моделі, як крісло Ерго, мають опцію регулювання висоти підлокітників. При оптимальному положенні підлокітників руки мають знаходитись на столі таким чином, щоб лікті згиналися під кутом 90°. Зверніть увагу, що лікті мають лиш трохи торкатися поверхні підлокітників, щоб плавно та безперешкодно переміщатись в різні боки. Таким чином зникне відчуття вкованності та втоми.

5 додаткових порад щодо налаштування комп’ютерного крісла

Зверніть увагу ще на декілька моментів:

 • Якщо ви правильно налаштували комп’ютерне крісло, центр монітору перебуватиме точно на рівні ваших очей.
 • Відстань від задньої частини гомілки до переднього краю сидіння має бути не більше 5 см. Для перевірки стисніть кулак і подивитися, наскільки вільно він проходить між ними. 
 • Для додаткової фіксації можна обрати модель з підголівником, як в кріслах Бласт, Стік та Ерго. Або просто модель з високою спинкою.
 • Ви маєте відчувати хорошу підтримку попереку. Якщо вона недостатня, варто відрегулювати положення спинки та сидіння.
 • Щоб зрозуміти, чи правильно налаштоване комп’ютерне крісло, зверніть увагу на положення ваших ніг. Між стегном і сидінням має залишатись проміжок завтовшки з палець. Якщо проміжок менший — крісло потрібно зробити нижче.

Ергономічні крісла фабрики Richman

Крісла нашої фабрики мають офіційний висновок лікарів про відповідність сучасним вимогам до правильної конструкції меблів. Ви можете відрегулювати виріб під власні індивідуальні особливості, щоб тривале сидіння не викликало дискомфорт. Ми створюємо меблі за європейськими стандартами якості та піклуємось про здоров’я наших клієнтів!