Меблі для Дому, Меблі для Офісу

Як правильно вибрати ергономічне крісло для офісу чи дому?

Крісло Валенсія - ергономічне крісло

Якщо ви піклуєтесь про власне здоров’я, тоді вибір правильного комп’ютерного крісла для робочого місця — це гостре питання. Експерти меблевої фабрики Richman виробляють ергономічні крісла для дому та офісу з 2013 року. Ми з радістю поділимось накопиченим досвідом, який дозволить вам розібратися у всіх аспектах вибору.

Що таке ергономічне крісло?

Ергономічне крісло має бути оснащене запатентованими механізмами, створеними для адаптації до природних рухів людини. Воно може органічно підлаштовуватися до положення тіла користувача, мінімізуючи нездорові наслідки сидячої роботи. Ергономічне крісло враховує фізіологічні особливості людини, щоб забезпечити повний комфорт і не обмежувати рухи.

Різновиди комп’ютерних крісел: для кого купуємо?

Робочі крісла для офісу та дому умовно розділяють на 3 категорії:

  • Крісла для співробітників. Максимально зручні для використання цілий робочий день. Має анатомічну спинку та механізм регулювання її положення, щоб спина не перебувала в напрузі протягом 8 годин.
  • Крісла для керівників. Крім ергономічних властивостей, мають більш респектабельний зовнішній вигляд: масивну конструкцію, дерев’яні елементи, дорогу оббивку зі шкіри тощо.
  • Підліткові комп’ютерні крісла. Конструкція майже та сама, тільки інші пропорції, більш мінімалістичний дизайн та легка конструкція. Найважливіше — це правильна посадка з природним положенням спини, щоб підтримувати всі відділи хребта. Правильне крісло для школяра має достатньо високу спинку та обов’язково регулюється по висоті.

«Анатомія» комп’ютерного крісла

Підходьте до вибору робочого крісла більш прискіпливо. Проявляйте інтерес до кожної деталі окремо, бо всі вони мають велике значення.

Сидіння

Сидіння крісла повинно бути в міру жорстким, щоб полегшити тиск на хребет, із зігнутим вниз переднім краєм (так ви уникаєте передавлення вен на ногах). Якщо сидіння буде занадто м’яким, це може призвести до сутулості. Якщо занадто жорстким, вам просто буде незручно на ньому сидіти. Помірно жорстке сидіння викликає потребу змінювати позицію та час від часу ворушитися — це підтримує циркуляцію крові. Рекомендована глибина сидіння дорівнює приблизно ⅔ стегна, щоб у вас зберігалася правильна опора для сідничних кісток.

Спинка

Зверніть увагу на форму спинки крісла. Вона має бути анатомічною та підтримувати хребет в області попереку. Зазвичай висота спинки — це індивідуальний вибір кожного. Але краще все ж віддавати перевагу кріслам зі спинкою від 45 см, яка буде давати опору й на верхній відділ спини. Якщо у вас є потреба в опорі плечей, зверніть увагу на крісла зі спинкою близько 65 см.

Матеріал оббивки

Матеріали для оббивки крісел поділяються на 4 типи:

  • Екошкіра. Може бути різною за кольором та якістю. Є популярним вибором для офісних крісел. Якість матеріалу залежить від кількості шарів полімерів та лаку, які наносяться поверх самої екошкіри. Чим більше шарів, тим більше слугуватиме оббивка.
  • Тканина. Матеріал частіше замовляють для крісел, які використовуються вдома. Тканина має бути стійкою до тертя, дихаючою, приємною на дотик, легкою в догляді.
  • Сітка. Виготовляється з акрилу, буває одношарова або багатошарова. Еластична та пружна сітка використовується тільки для оббивки спинки. М’яко огортає спину, підтримуючи її та знімаючи зайве навантаження. Широко використовується в офісах, навчальних та комерційних закладах, для виготовлення геймерських крісел.
  • 100 % натуральна шкіра або комбінована. Дорогий, але надійний матеріал. Шкіряне крісло може слугувати понад 15 років за умови гарного догляду та відсутності серйозних механічних пошкоджень.

Види тканин, які найчастіше використовують для оббивки крісел:

  1. Мікрофібра — міцна та невибаглива в догляді. Є спеціальні миючі засоби для мікрофібри, але так само ефективні звичайні вологі ганчірки та пилосос.
  2. Рогожка — якісна та дуже міцна тканина. Легко чиститься вологою губкою та добре переносить хімічну чистку.
  3. Флок — матеріал на бавовняній основі. Щільна та зносостійка тканина. Для чистки бажано використовувати засоби на водній основі без сильних хімікатів.
  4. Шенілл — не менш міцний та щільний матеріал. Таку оббивку варто раз на тиждень чистити щіткою і мильним розчином.
  5. Гобелен — жорстка на дотик тканина, що не мнеться з часом, дуже довго зберігає колір. Для чистки підходить пилосос і щітка середньої жорсткості.
  6. Жаккард — яскравий та гарний матеріал, який слугуватиме довгі роки. Для очищення використовують якісний порошок.

Механізм гойдання

Механізм гойдання дозволяє виробу колихатися назад-вперед, як крісло-гойдалка. Такі механізми відрізняються один від одного можливістю фіксації спинки в потрібному положенні, регулюванням висоти та пружності качання, можливістю автоматичної зміни куту нахилу.

Меблева фабрика Richman використовує 3 типи механізмів гойдання:

  • М1 — стандартний, дозволяє вільно гойдатися вперед-назад.
  • М2 — дозволяє фіксувати кут нахилу спинки в будь-якому положенні.
  • М3 — фіксує кут нахилу спинки в 5-ти положеннях.

Зверніть увагу, чи є в механізмі система регулювання жорсткості колихання — це важливо, бо зможете налаштувати крісло під власну вагу. Також має бути функція «антишок», завдяки якій під час увімкнення режиму гойдання спинка різко не падає, а відхиляється дуже плавно.

Підйомний механізм (газ-ліфт)

Пневмопатрон, він же газ-ліфт, дозволяє регулювати висоту крісла, що дуже важливо для правильної постави і зору. Окрім того, газ-ліфт виступає в ролі амортизатора, щоб додатково знімати навантаження з хребта. Підшипниковий елемент також дозволяє крутитися на стільці на 360 градусів, щоб зручно діставатися предметів навколо.

Як правильно налаштувати висоту сидіння: ноги повинні стояти на підлозі повною стопою, а кут нахилу колін — від 90 до 130 градусів (на рівні або нижче тазостегнових суглобів).

Зверніть увагу на максимальне навантаження пневмопатрону. Наша фабрика використовує газ-ліфти класу «2», бо вони є крашим співвідношення ціни та якості. Такі механізми підходять для ваги до 100 кг статичного навантаження — це гарантія від виробника. Але їм все ж може користуватися більш важка людина. Головне, якщо вага більше 100 кг, часто не змінювати висоту сидіння, а зафіксувати її та не давати додаткове навантаження на крісло.

Хрестовина з роликами

Хрестовина — це опора стільця. Від неї залежить стабільність та непохитність виробу. Якщо хрестовина сертифікована, значить, її конструкція не дозволяє кріслу перекидатися у бік.

Наша фабрика використовує у виробництві тільки прогумовані ролики (колеса). Гума запобігає пошкодженню підлоги, а також не дає кріслу занадто ковзати. Це набагато краще, ніж прості пластикові ролики.

Підлокітники

Стандартна висота підлокітників складає близько 17–24 см. В ідеалі, під час роботи за комп’ютером ви маєте тримати лікті на підлокітниках, а кисті — на столі чи клавіатурі. Положення рук тоді має бути прямокутним.

Але багато хто не полюбляє тримати руки на підлокітниках — тільки на столі. Тому це питання переходить до розряду естетичних. Майстри Richman виробляють підлокітники різних форм. Вони можуть бути просто хромовані, вкриті поролоном з м’якою тканиною або прикрашені дерев’яними елементами — на ваш смак.

Як вибрати ергономічне крісло: підводимо підсумки

Коротко про характеристики ергономічного крісла:

  • Регулюється по висоті.
  • Сидіння із зігнутим вниз переднім краєм, вдосталь жорстке.
  • Спинка анатомічної форми, що підтримує хребет в області попереку.
  • Широка хрестовина для забезпечення максимальної стійкості.
  • Механізм гойдання. В ідеалі, який дозволяє відхилити спинку назад і зафіксувати її в потрібному положенні.
  • Оббивка з якісної, дихаючої, міцної тканини, яку легко очищати.
  • Прогумовані ролики.
  • Пневмопатрон витримує достатнє навантаження.
  • Система регулювання жорсткості колихання та функція «антишок».

Якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо вибору комп’ютерних крісел, звертайтесь за вичерпною консультацією до менеджерів магазину Richman.

Бажаємо вам вдалих покупок!